Informace o nás

Jsem myslivec, který si pořídil za společnost při toulkami honitbou a revírem svého milého čtyřnohého kamaráda basseta Erwina. Rád bych Vás seznámil s chováním basseta a jeho standartem, a také chování ve společnosti, a nesmím hlavně zapomenout jakým je společníkem při pochůzce revírem.

 

Nejdůležitější však bylo si navyknutí psa jako štěně na svého pána - každodenní hrátky, a pozvolný výcvik od štěně byl nezbytnou šoučástí každého dne. Můj dobrý kamarád a předseda, v jedné osobě, našeho Mysliveckého sdružení Kamenice - Dřevohostice,a zkušený kynolog a pejskař, mě poradil, že základní výcvik musí probíhat doma na zahradě, kde se pes cítí v bezpečí, protože tam to zná. Teprve potom  následuje výcvik v honitbě.

Byly to vydřené hodiny, které jsme společně s Erwinem trávili v honitbě při výcviku - odložení, přivolání, chůze u nohy, klid po výstřelu, a hlavně stopa, která je nejdůležitější disciplínou na zkouškách u těchto plemen, a všech brvářů.

Byly i chvíle, kdy jsem to chtěl vzdát, a ukončit výcvik toho psa, ale něco mne hnalo dál, aby jsme to úspěšně zvládli. Za tuto práci jsme byly velice příjemně ohodnoceni, více bude popsáno v sekci zkoušky, společně s fotkama.

 

Oba dva máme rádi procházky přírodou,ale také společné čekané. Krásný pohled je i na zasněženou přírodu, a když vidíte jakou radost má z toho i Váš pes, tak máte radost i Vy. Erwin mne doprovází i při zimním krmení, kdy společně obcházíme přidělěný úsek, kde do zásypů a krmelců doplňujeme krmivo pro spárkatou a drobnou zvěř.

 

 

 

A nyní rád bych Vás seznámil s plemenem BASSETHOUND - charekteristika:

 

Použití : Lovecký pes pracující nosem - honič.

Celkový vzhled: Krátkonohý pes značné substance, vyvážený a vysoce ušlechtilý. Jisté množství volné kůže je žádoucí.

Chování/povaha: Houževnatý honič, pocházející ze starých krevních linií, lovící nosem, smečkového chování, s hlubokým melodickým hlasem, schopný s velkou vytrvalostí pracovat v honitbě. Mírný a klidný, nikdy agresivní nebo bázlivý. Přítulný.

Hlava: Nosní hřbet je téměř rovnoběžný s linií lebky od stopu k týlu a je jenom nepatrně delší, než vzdálenost mezi stopem a týlním hrbolem. Na čele a lících může být mírné množství vrásek. V každém případě by měla být kůže na hlavě natolik volná, aby byly vrásky zřetelné, když je kůže přetažena dopředu nebo když se hlava skloní.

Oči:
Kosočtvercového tvaru, ani vystouplé, ani zapadlé. Tmavé, u světlých psů mohou být různých tónů až po středně hnědé. Výraz klidný a vážný. Červená spojivka je viditelná, ale nikoli přehnaně. Světlé nebo žluté oko je vysoce nežádoucí.
Uši:
Nízko, přesně pod linií očí nasazené, dlouhé, avšak ne přehnaně, stačí když dosáhnou špičky čenichu korektní délky. Po celé délce úzké a dobře svinuté dovnitř, velmi vláčné, jemné a sametové.

Hrudník: Pozorován zepředu, zapadá hrudník přesně do prostoru, vytvořeného zakřivením předloktí. Hrudní kost výrazná, avšak hrudník není ani úzký ani přehnaně hluboký. Žebra dobře zaoblená a klenutá, dosahující dosti dozadu, bez obruby. Hřbet dosti široký, rovný, i když bedra mohou být mírně klenutá. Hřbet mezi kohoutkem a křížem nemá být přehnaně dlouhý.

Ocas: Dobře nasazený, dosti dlouhý, u nasazení silný, zužující se ke špičce. Na spodní straně ocasu je trochu drsné srsti. V pohybu je ocas nesen vzpřímeně a zahnut v mírném šavlovitém oblouku, nikdy však není zatočený nebo překlopený.

Chůze / pohyb: Je nejdůležitější. Je hladký a plynulý. Dosah předních končetin je značný, zadní končetiny vykazují silný odraz, pes se pohybuje dokonale na předku i vzadu. Klouby kolenní a patní nesmí být při pohybu nikdy strnulé, prsty nesmí škrtat o zem.

Srst: Hladká, krátká a přiléhavá, avšak nikoli příliš jemná. Obrysové linie hladké, bez praporců. Dlouhá, jemná srst s praporci je vysoce nežádoucí.
Zbarvení: Nejčastěji černo-bílo-hnědá (tříbarevné) nebo citrónovo-bílá (dvoubarevné), avšak jakékoli jiné zbarvení, běžné u honičů, je přípustné.

Tak aspoň ve stručnosti jsem vás sezenámil s tímto plemenem.

 

 

 

CHOVNÉ PODMÍNKY

  • výstava výborná anebo velmi dobrá, a to ve věku min. 12 měsíců v den výstavy,
  • bonitace ve věku min. 12 měsíců v den bonitace
  • dobrovolná zkouška z výkonu

Splnění chovných podmínek, bude do PP zapsáno příslušným poradcem chovu pro danou sekci, nejdříve 30 dní před dosažením věkové hranice, povolující reprodukci dle Řádu ochrany zvířat při chovu psů ČMKU.

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode